Welcome to the spring session!

Een ongebruikelijke datum voor onze jaarlijkse ledenvergadering. De ledenvergadering die we oorspronkelijk gepland hadden in februari kon niet rekenen op voldoende inschrijvingen en het programma had moeite om vorm te krijgen. Daarom besloten we, in samenspraak met de Stuurgroep, om de leden later in het jaar bijeen te laten komen en het programma te vereenvoudigen.

Netwerken & kennismaken

We startten de namiddag met een gezellige broodjeslunch. De gelegenheid voor onze leden om bij te praten of om nieuwe gezichten te leren kennen. We hadden een ludieke activiteit voorzien als icebreaker, maar dat bleek overbodig. De deelnemers vonden zelf hun weg en maakten op een spontane manier kennis met elkaar.

Voordat we overgingen tot de orde van de dag, hebben de leden de kans gekregen om zichzelf en hun organisatie voor te stellen. Uit eerdere evaluaties over de ledenvergadering was gebleken dat er in het programma onvoldoende tijd was om kennis te maken en uit te wisselen. De samenstelling van de groep liet toe om het dit keer wel te doen.

Overzicht & vooruitzichten 2024-2025

Het plenaire gedeelte bestond uit een overzicht van de realisaties van 2024 en de vooruitzichten van 2025 (PDF van de presentatie staat op onze site). In het eerste deel werden de resultaten van de doelstellingen en subdoelstellingen van het platform, die aan de hand van indicatoren worden gemeten, door de coördinatrice toegelicht.

A woman stands before a group, delivering a presentation and interacting with her audience.

Teamwork makes the dream work: De projectgroepen stellen zich voor.

Vervolgens kwamen de Projectengroepen aan bod en legde Peter Stremus (EdukoMondo) van de PG D4E, Pauline Bourtembourg (Enabel) van de PG Climate Change Education en Marije voor de PG Beleidsbeïnvloeding de realisaties en de toekomstige activiteiten uit.

Daarna volgde een woordje uitleg over de conferentie van 2024 over ‘Education and Technology’ en een vooruitblik op het thema van 2025 over ‘Education and Health’ die plaatsvindt op 10 oktober 2025 in Brussel. Hierbij werd een oproep gedaan aan de leden om hun steentje bij te dragen aan de organisatie van de viering van de 15e verjaardag van Educaid.be.

We gingen verder met de resultaten van de laatste ledenbevraging over de toegenomen kennis, synergiën en externe communicatie. Dit soort bevragingen (20 antwoorden) geeft een goed beeld over wat er leeft onder de leden. We sloten de presentatie af met een overzicht van de externe communicatie van Educaid.be door communicatieadviseur Larissa Celis van VVOB.

Welcome to the community!

Daarna was het de beurt aan 3 nieuwe leden om zich voor te stellen. De presentaties door Eksenia, SAPI Belgium (door Marije) en EduLab (TechnofuturTIC) konden op heel wat interesse rekenen (presentaties te downloaden als PDF hieronder). We heten hen nogmaals van harte welkom binnen Educaid.be.

We sloten de namiddag af met het overhandigen van een zakje Phacelia-zaadjes (een paarse bijenvriendelijke bloem voor in de volle grond of in een pot) met hierop de volgende boodschap “Sow the seeds for the future with Educaid.be For children and young people around the world. For education that helps them flourish.”

We bedanken de aanwezige Educaid.be leden voor hun enthousiasme en actieve deelname aan de bijeenkomst en Enabel voor het gebruik van de conferentieruimte.